Kino, sklepy i usługi

W Rumi nie brakuje sklepów i rozrywek, które pozwolą przyjemnie spędzić popołudnia, wieczory i weekendy. Na większe zakupy także nie trzeba nigdzie wyjeżdżać.

W niedawno wybudowanej Galerii Rumia miejsce znalazło Multikino, otwarte 7 dni w tygodniu od godz. 9 do późnego wieczora. Kino dysponuje pięcioma klimatyzowanymi salami, w których jest w sumie ponad 800 miejsc. Oprócz tego w galerii jest kilka restauracji i fast foodów oraz oczywiście mnóstwo sklepów nie tylko z ubraniami. W sumie na trzech poziomach handlowych o powierzchni 39 tys. m kw. znajduje się ponad 90 lokali. Znajdziemy w nich między innymi marki C&A, Reserved, Cubus, Cropp Town, Pepco, Rossmann czy CCC.

W całym mieście nie brakuje również innych, mniejszych sklepów. Jest także sporo placówek handlowych i usługowych, które zaspokajają podstawowe potrzeby – fryzjerów, piekarni, osiedlowych sklepów spożywczych czy strzeżonych parkingów.

Największą galerią handlową na Pomorzu jest natomiast Port Rumia. Jej sercem jest przede wszystkim ogromny sklep Auchan, w którym znajdziemy głównie artykuły spożywcze. Jest też 79 lokali znanych marek, jak Levis, CCC, Wrangler, Promod, Reserved, Smyk i wiele innych. Tuż obok zlokalizowany jest hipermarket budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin, market sportowy Decathlon i jedna z najtańszych w całym województwie pomorskim stacji paliw. Na terenie centrum jest również obszerny plac zabaw. Dla klientów kompleksu czeka ogromny parking na 2000 miejsc. Dojazd możliwy jest nie tylko samochodem, ale również liniami autobusowymi nr 9, 87 i J.

Nieopodal jest również market budowlany firmy Castorama oraz McDonald’s i KFC.

Jedna odpowiedź do Kino, sklepy i usługi

  1. Rumek pisze:

    Bez dwóćh zdań, nie żałuję mieszkania w Rumi, a przeprowadziłem się tu dwa lata temu z Gdyni. Nie odczuwam żadnej różnicy pod względem dostępności sklepów, fryzjerów czy podstawowych usług. Może brakuje trochę nocnego życia, ale na weekendową imprezę i tak jedzie siędo Sopotu lub Gdyni, więc może i dobrze, że nie ma wielu miejsc na nocne imprezy – nie licząc Bodegi 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *