Infrastruktura sportowa w Rumi

Piłka nożna, siatkówka, pływanie, a nawet squash. Obiektów sportowych w Rumi nie brakuje, a przeróżne aktywności można uprawiać na własną rękę lub w wielu klubach sportowych.

Moda na bycie wysportowanym nie przemija, i bardzo dobrze. Na szczęście w Rumi nie brakuje miejsc, gdzie w samotności lub towarzystwie, można się trochę pomęczyć i uwolnić endorfiny. Doskonałe trasy do biegania są w pobliskich lasach, ale wielu entuzjastów tej popularnej aktywności wybiera ciąg ulic Cegielnianej w Rumi i Leśnej w Redzie. Wzdłuż nowej drogi można biec po równym i szerokim chodniku. Wieczorami ruch samochodów jest tu niewielki, ale trzeba uważać, bo kierowcy za nic mają ograniczenia prędkości, a policjanci – mimo częstych próśb okolicznych mieszkańców – nie pojawiają się tam zbyt często. Niezbyt przyjemny widok i odgłos szarżujących kierowców rekompensuje jednak bezpośrednia bliskość Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i stosunkowo łatwa trasa z niewielkimi podbiegami.

Na entuzjastów pływania w Rumi czekają dwa baseny. Jeden jest miejski, a drugi zlokalizowany w hotelu Faltom, ale udostępniany jest nie tylko gościom. Można z niego skorzystać także nie będąc zameldowanym w hotelu. Oba baseny otwarte są do późnych godzin wieczornych. W hotelu Faltom znajdziemy też hale do coraz popularniejszego squasha.

Prężnie działa również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, który dysponuje halą sportowo-widowiskową o powierzchni ponad 2,3 tys. m kw i z trybunami na 400 osób. Można w niej grać w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego, piłkę ręczną, piłkę nożną oraz unihokeja.

Przy ul. Gdańskiej znajduje się również skatepark, odwiedzany głównie przez młodych ludzi, którzy mogą tam ćwiczyć ewolucje na zjeżdżalniach, rampach, rynnie i podestach. Obiekt „żyje” do późnych godzin wieczornych, gdyż wyposażony jest w sztuczne oświetlenie. Przy ul. Świętopełka jest natomiast „Orlik”, który zajęty jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 przez uczniów, ale po godzinach szkolnych może z nich korzystać każdy.

Większość obiektów jest darmowa, albo bardzo tania. Korty tenisowe można wynająć już za 5 zł za godzinę.

Jedna odpowiedź do Infrastruktura sportowa w Rumi

  1. Tenis master pisze:

    A mi się marzy cykl turniejów tenisowych, takich jak rozgrywane były w Redzie. Dla kogoś kto ma mieszkanie w Rumi dojazd tam na MOSiR nie zawsze jest bezproblemowy, więc wygodniej by było mieć coś takiego lokalnie. Apeluję do władz by pomyślały nad czymś takim. Niepotrzebne są nawet żadne nagrody, wystarczy dyplom za złotówkę i wszyscy będą zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *