Dlaczego warto mieszkać w Rumi

Bliskość lasów, doskonałe połączenie z Trójmiastem, a jednocześnie spokój niewielkiego miasta, kameralne osiedla i świetna baza wypadowa nad morze – mieszkanie w Rumi to doskonała odskocznia od zgiełku zatłoczonego Trójmiasta.

Dla każdego człowieka istotne są inne atuty nieruchomości, w której będzie mieszkał. Generalnie, szukających mieszkania można jednak podzielić na tych, którzy skłaniają się bardziej do sielskich widoków spokojnej wsi oraz tych, którzy są klasycznymi „miejskimi zwierzętami”. Jak to jednak w życiu bywa, najczęściej trzeba iść na kompromis. Takim kompromisem może być właśnie Rumia, która łączy cechy dużej metropolii i niewielkiej miejscowości, choć w rzeczywistości nie jest ani jednym, ani drugim.

W Rumi mieszka obecnie ok. 50 tys. osób. Nie można więc powiedzieć o niej, że jest niewielkim miasteczkiem, w którym wszyscy się znają. Na pewno nie jest jednak wielką metropolią, pełną anonimowych pracowników biurowych, którzy nie znają nawet swoich sąsiadów, a całe dnie spędzają w pracy. Nie ma też tu wielkich korków, a już niedługo będą jeszcze mniejsze (budowana jest Trasa Kaszubska). Jest za to wiele miejsc, w których można odpocząć, z których na pierwsze miejsce wybija się z pewnością park miejski.

Rumia graniczy z Gdynią, czyli najbardziej na północ wysuniętą częścią Trójmiasta. Dzięki temu łatwo tam dojechać nie tylko samochodem, ale też komunikacją publiczną. Najszybsza jest oczywiście Szybka Kolej Miejska, która w Rumi ma dwa przystanki – w centrum oraz w Janowie. Ale z Rumi do Gdyni docierają też liczne linie autobusowe, także pospieszne, obsługiwane przez gdyński ZKM.

Niewątpliwym atutem miasta jest również bliskość lasów. Z przystanku SKM można dotrzeć do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego po pokonaniu dosłownie kilkuset metrów. Warto też pamiętać, że właśnie w okolicach Rumi na terenie TPK jest rezerwat ptaków, więc w mieście bez problemu można wypatrzeć rzadkie i chronione gatunki, ale też kołujące nad łąkami jastrzębie czy myszołowy. Miasto jest praktycznie otoczone lasami – również od strony Gdyni oraz Kosakowa i Łężyc.

Miasto jest też doskonale położone pod względem turystycznym. Można stąd dojechać na Półwysep Helski w ciągu 30 minut, ale w zasięgu ręki są też inne części wybrzeża: coraz popularniejsza Karwia i oblegane w sezonie Trójmiasto, gdzie jednak zawsze na plaży da się znaleźć trochę wolnego miejsca.

Jedna odpowiedź do Dlaczego warto mieszkać w Rumi

  1. Kierowca pisze:

    No ciekaw jestem jak Trasa Kaszubska wpłynie na jakość mieszkania w Rumi, bo na razie 3-4 miesiące letnie to trzeba odliczyć na stanie w korkach, więc lepiej sobie odpuścić. Jeśli jednak rzeczywiście zabierze z 30% ruchu, jak nam obiecują, to będzie się jeździło bez najmniejszego problemu i wtedy będzie się można zastanowić czy warto mieszkać w Rumi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *